201407.23
Off
0

17 festiwal triathlonu w Sławie za nami. Co za weekend!

Niemal 250 zawodników startujących w zawodach, niesamowite emocje, radość, łzy i wspomnienia. Dokładnie 30 lat temu, 14 lipca 1984 zorganizowano w Polsce pierwsze zawody triathlonowe.

W ostatni weekend (18-20 lipca) odbył się Sławski Festiwal Triathlonu 2014, który stanowił fantastyczne podsumowanie trzech, triathlonowych dekad w naszym kraju. Oprócz m.in. Jerzego Górskiego – legendarnego mistrza świata z 1990 roku i licznych gwiazd kina i telewizji, na starcie oczywiście nie mogło zabraknąć niezawodnej ekipy Europejskiego Centrum Odszkodowań!

W ramach festiwalu rozegrano Mistrzostwa Polski Sztafet w Triathlonie (kobiety, mężczyźni, mix), Otwarte Sztafety EUCO Triathlon – Retro (kobiety, mężczyźni, mix) oraz długodystansowe zmagania dla kobiet (17,4 km) oraz mężczyzn (34,8 km).

Szczególnie cieszą świetne występy naszych koleżanek – Renaty Krawczyk oraz Anny Jurak, które zdobyły brązowe medale w swoich kategoriach na dystansach długich. Ponadto w zmaganiach udział wzięły Elżbieta Matusiewicz, Barbara Rogowska oraz Katarzyna Piórkowska. W morderczym, niemal 35km wyścigu mężczyzn udział wzięli John Mirosław, Jakub Górny, Radosław Duda, Piotr Michalski, Dominik Skoczek, Norbert Rekowski oraz sam Prezes Maciej Skomorowski. W zawodach pojawili się znani już wszystkim, przygotowujący się do startu na nadchodzącej olimpiadzie w Rio De Janeiro – Marcin Suwart i Jarek Skiba. Wszystkim gratulujemy determinacji oraz serdecznie dziękujemy za okazane zaangażowanie!

Szczególną uwagę przykuwały Otwarte Sztafety EUCO Triathlon oraz ich wydanie Retro, w którym wystąpiły legendy triathlonu w Polsce – m.in. Jerzy Górski, Stanisław Zajfert i Dorota Heś. Dzięki obecności prekursorów tej dziedziny, sprzętowi sportowemu z minionej epoki oraz licznym opowieściom i wspomnieniom, udało się stworzyć niesamowitą atmosferę.

Imprezę uświetnił swoim występem aktor i miłośnik triahtlonu – Robert Rozmus, który udowodnił, że jest również doskonałym wokalistą. W sobotni wieczór, jego „Przypadki Roberta R” zachwyciły licznie zgromadzoną w Ogródku EuCO publiczność, a w niedzielę rano sam wystartował w zawodach.

Nie sposób również zapomnieć o fantastycznej zabawie podczas Pikniku Rodzinnego EuCO. Zabawy i konkursy dla dzieci, liczne atrakcje oraz gry przygotowane przez ekipę Złotej Cooltury, które przyciągnęły do naszego ogródka mnóstwo uśmiechniętych dzieci i rodziców. Jesteśmy dumni z faktu, że jako główny sponsor Sławskiego Festiwalu Triathlonu udało nam się stworzyć tak niesamowity klimat.

Raz jeszcze dziękujemy całej ekipie EuCO za udział w tym wielkim, sportowym święcie – sprawiliście, że było to prawdziwie wyjątkowe wydarzenie. Do zobaczenia za rok!